20 април 1876 година – дата, която вече век и половина свети със силата на саможертвата в българската история! Тази година се прекланяме пред един от най-великите юбилеи на националния ни дух – 150 години от избухването на Априлското въстание.
Днес училищният двор на ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив, бе огласен от думи на признателност. Нашите ученици отдадоха почит към подвига на въстаниците, чиято смелост и любов към отечеството проправиха пътя към Освобождението на България.
„Историята е жив пламък, който предаваме от ръка на ръка. Днес ние, учениците и учителите от ОУ „Стоян Михайловски“, обещаваме да пазим този огън!“
Благодарим на всички ученици за достойното представяне и за това, че пазят българския дух жив!
Вечна слава на героите! Поклон!